Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dlouhosrstá plemena

15. 7. 2006

Dlouhosrstá plemena

.

Sheltie

Obrazek

Tohle plemeno je docela časté, protože vypadá opravdu nádherně. Má rovnou, dlouhou, splývavou srst, která je na hlavičce trochu tmavší a krátká, ale na tvářích je delší. Nikde nesmí mít žádný vír. Srst může dorůst až do délky 20 cm, ale musí být dobře udržována, jinak se cuchá.

.

Coronet

Obrazek

Coronet morče je stejné jako sheltie, jenže má na hlavě "korunku". Korunka se nachází v místě, když by jste pomyslnou čarou spojili ucho a oko a pak druhé ucho a druhé oko, tak v průsečíku těchto čar. Střed korunky by měl mít velikost asi jako hlavička špendlíku.

.

Peruánec

Obrazek

Tohle plemeno má jakoby ofinu, díky dlouhým chlupům, které přesahují přes uši dopředu. Také má dlouhou, rovnou a splývavou srst, jenže má vzadu na kyčlích dvě rozety. Srst v obličeji je krátká, ale jakoby odstává, takže působí dlouhým dojmem.

.

Angora

Obrazek

Angora je neuznané plemeno!! Na těle v jeho dlouhé srsti má rozházené rozety - celkem jich je osm. Čím pravidelněji jsou uspořádány, tím lépe. Stejně jako peruánec, i toto morče má ofinu =o) Na obrázku to není moc vidět, protože to morče je ještě mladé.

.

Texel

Obrazek

Tohle morčátko dlouhou, splývavou a kudrnatou srst. Nikde nemá žádný vír, stejně jako sheltie. Srst v obličeji a na břiše je krátká. "Stojící" srst na obličeji způsobuje to, že hlava vypadá menší a kulatější.

.

Merino

Obrazek

Merino vypadá stejně jako coronet, jenže má kudrnatou srst. Korunka na čele ale trochu zapadá kvůli kudrnatým chlupům. No není to morče na obrázku nádherný?! =o))

.

Alpaka

Obrazek

Takže....zase dlouhá, vlnitá srst. Na kyčlích má tohle plemeno dvě rozety, mimochodem jako peruánec. No a ofinku má taky. Co dodat. =)