Jdi na obsah Jdi na menu
 


Péče o srst

21. 6. 2006

Péče o srst

Krátkosrstá morčata

Krátkosrstá morčata se ani nemusí česat. Jenže některým padají více chlupy a tak je to stejně čas od času potřeba. Některá morčata zas mají nádhernou, dobrou, lesklou srst a chlupy jim vůbec nepadají. I tak je můžete česat, protože se jim česání líbí a je to pro ně jakoby masáž. Na krátkosrstá morčata je lepší používat jemný kartáč. Úplně postačí v drogerii koupený hřebínek pro miminka, já ho mám doma taky.

.

Dlouhosrstá morčata

Dlouhosrstá morčata je dobré česat každý druhý třetí den, protože se jim do srsti zachytávají piliny a tak se srst zacuchává. Proto je také dobré je občas vykoupat (viz KOUPÁNÍ) hladkosrstá morčata můžete česat před i po koupání, ale kadeřavá plemena vždy jen před koupáním, protože by se jim "poničily" kudrny. Je lepší koupit si více hřebenů - např. široký hřeben, hrubý kartáč a jemný kartáč. Nejprve srst rozčešte hřebenem, a pak jemnějšími kartáči, aby to morče co nejméně tahalo.

.

.

Jaké hřebeny použít

Na trhu je spousta hřebenů a karáčů na výběr - plastové, dřevěné, kovové, hrubé, jemné, husté, řídké, malé, velké,..........stačí si jen vybrat.

Kartáč jemný velký - zobrazit detail zboží              Hřeben oboustranný - zobrazit detail zboží

Papiloty

Papiloty jsou jakésy papírové natáčky, které se používají, aby se morčeti například před výstavou do srsti nedostaly piliny a neušpinily ji. Také chlupy trošku zkudrnatí.

Použití papilotek napíšu jindy...

UFF......než jsem napsala všechno tohle, tak se mi to celé třikrát smazalo =o(